ZAVRŠENO JE 28. EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO

Dalmatinci „pomeli“ 3. ligu

U konkurenciji trećeligaša Dalmatinci su uzeli sva tri mjesta na postolju. Treće mjesto osvojila je ekipa Lisac iz Šibensko – kninske županije, dok su se u finalu našle ekipe Splitsko – dalmatinske županije Uvik kontra 2 i As 3. U vrlo zanimljivom i vidno emocijama nabijenom finalu, slavili su momci iz ekipe Uvik kontra 2 te se na taj način okitili naslovom državnog prvaka u treće lige.

28. ekipno ph 3. kategorija

Sprint najbolji u 2. ligi, Ožbolt MVP

Među drugoligašima smo mogli vidjeti nekoliko vrlo jakih i svima dobro poznatih ekipa i pojedinaca. Na kraju nedjeljnog dana slavila je iskusna i dobro poznata ekipa Sprint, koja već nekoliko godina ostvaruje vrhunske rezultate u ovoj kategoriji. U finalu su slavili protiv ekipe Epic Brozo (9:4), predvođene ranije spomenutim Danijelom Ožboltom, koji je ostvario nevjerojatan rezultat od 31 pobjede i samo 1 poraz. Na trećem mjestu završila je ekipa Posejdon 3 iz Kaštel Kambelovca.

Prije samog finala Sprint se do naslova prvaka „prošetao“ preko ekipa Team 666, Pauk i Sove 1999.

28. ekipno ph 2. kategorija

Dame iz Dioklecijana obranile naslov!

Kod dama je naslov prvaka obranila ekipa Dioklecijan te samo potvrdila o kakvoj kvaliteti se radi unatoč činjenici da su se pojavile sa samo četiri igračice. Tešija, Brzić, Šimac i Pavlović su nakon grupne faze upisale visoke pobjede protiv ekipe Đurđe i Anonymous ladies da bi ih u polufinalu desne zaustavile dame iz Janje next team. Kroz repasaž su s nove dvije pobjede (Sisters of Nemesis i City girls) izborile još jedno finale i priliku za obranu naslova upravo protiv Janje next team. Nakon iscrpljujuće borbe u tome su i uspjele, pobjedama 9:3 i 9:7.  Drugo mjesto pripalo je vidno razočaranim damama iz Janje next team, dok je treće mjesto osvojila domaća  ekipa City Girls iz Gradišta.

28. ekipno ph seniorke

Darts Point Team Ban bez premca!

U elitnoj kategoriji kod muških nastupilo je sve ili gotovo sve najbolje što hrvatski pikado može ponuditi. Dva dana vrhunskih igara mogli su vidjeti i brojni gledatelji na tribinama dvorane u Vinkovcima. Na kraju najviše mirnoće, kvalitete i timskog duha pokazala je ekipa Darts Point Team Ban iz Sesveta, pobjedom u finalu 9:8 protiv ekipe Posejdon 2 iz Kaštel Kambelovca. Predvođeni iskusnim dvojcem Pečnjak-Biškupić momci iz „Bana“ su nakon grupne faze natjecanja redom nizali Janje Alfa Team (9:7), Panda Ravnice (9:7), Tip-Top (9:1), AS (9:3) i na kraju spomenuti Posejdon 2, te otišli do kraja bez ijednog poraza. Značajan doprinos na putu do naslova prvaka dali su i Marko Paternost i Luka Kontak. Sve čestitke i ekipi Posejdon 2 koja već drugu godinu za redom igra finale, čime samo potvrđuje da se radi o vrhunskoj klapi koja se pretplatila na osvajanje odličja. Treće mjesto osvojila je vrlo jaka ekipa AS iz Solina koju je tek u finalu desne zaustavio kasniji prvak, a potom u borbi za povratak u finale i Posejdon 2. Na 4. mjestu završila je ekipa Dioklecijan. Branitelji naslova, Janje Alfa Team, završili su natjecanje na 9. mjestu.

Za kraj ćemo spomenuti još jednog igrača koji je ostao u sjeni samo zato što njegova ekipa nije završila među vodećima, a to je Pero Butigan. Dvadesetšestogodišnji mladić koji nastupa za ekipu Stablina (7. mjesto) relativno je nepoznat široj pikado sceni u Hrvatskoj, a na ovom prvenstvu je ostvario jedinstven rezultat. Naime, u 23 pojedinačna susreta ostvario je isto toliko pobjeda uz samo tri izgubljena lega na cijelom prvenstvu, čime je pokazao da se radi o vrhunskom igraču. Definitivno bi ga voljeli vidjeti više na sceni tijekom sljedeće sezone kako bi potvrdio svoju kvalitetu, jer lakoća pobjeđivanja koju je pokazao je vrijedna pažnje.

Natjecanje je proteklo u fer i korektnoj borbi, dobroj organizaciji naših domaćina iz Pikado saveza Vukovarsko-srijemske županije i nadamo se da svi s ovog natjecanja nose samo lijepe uspomene.