U MURTERU ZAVRŠENA MASTERS SERIJA HPS-a U SEZONI 2021/2022

JUNIORI – Kodrić još jednom na postolju

U kategoriji juniora na ovom mastersu nastupilo je četvero natjecatelja, odnosno tri natjecatelja i jedna natjecateljica. Lucija Kodrić se po treći put u ovoj sezoni popela na postolje, ovaj put s osvojenim 3. mjestom. Lucija je redovitim nastupima na svim državnim mastersima osigurala vodeće mjesto na juniorskoj rang listi. 2. mjesto osvojio je Ivano Tomić, dok je Dino Živković osvojio 1. mjesto bez izgubljenog susreta.

1. Dino Živković

2. Ivano Tomić

3. Lucija Kodrić

3. KATEGORIJA – Odličan nastup Svena Herica

U natjecanju 3. kategorije odličan turnir odigrao je Sven Heric, igrač kojem je ovo bio 1. masters turnir na nacionalnoj razini i odmah je osvojio 1. mjesto.  Dva put je pobjedio Domagoja Talana, tako da se Talan nakon dva prva mjesta s prošlih turnira ovaj put morao zadovoljiti 2. mjestom. Treće mjesto osvojio je Petar Jovović, zasluženo jer je u lijevoj strani ždrijeba svladao Duška Morića koji drži 2. mjesto na rang listi 3. kategorije.

1. Sven Heric

2. Domagoj Talan

3. Petar Jovović

2. KATEGORIJA – Janjić potvrdio vodstvo

U 2. kategoriji Marko Janjić potvrdio je status najboljeg igrača ove kategorije, osvojio je 1. mjesto po treći put, samo na jednom od četiri masters turnira bio je drugi. 2. mjesto pripalo je Tomislavu Šuperbi koji je imao odličan turnir sve do završnice na desnoj strani gdje ga je dva puta pobjedio Marko Janjić. Enes Karabašić osvojio je 3. mjesto i time se konačno u ovoj sezoni popeo na postolje nakon tri turnira na kojima mu je ono za dlaku izmicalo. Karabašić je naime bio 5. u Dugoj Resi, 4. u Vidovcu i 4. u Splitu.

1. Marko Janjić

2. Tomislav Šuperba

3. Enes Karabašić

1. KATEGORIJA – Antunović briljirao

U natjecanju 1. kategorije Zvonko Antunović osvojio je turnir bez poraza. Redom je nizao imena: Marušić, Čerina, Babić, Krpan, Čegir, Carić i još jednom Čegir. Mario Čegir pobjeđivao je jaka imena (Grbavac, Burić, Buha, Ljubenko, Lešić, Carić), ali je u oba susreta s Antunovićem prevladalo iskustvo pa je Mariju pripalo 2. mjesto. 3. mjesto osvojio je Mladen Carić koji je velik posao obavio u polufinalu desne strane gdje je pobjedio osvajača cricketa Nevena Rešetara.

1. Zvonko Antunović

2. Mario Čegir

3. Mladen Carić

SENIORKE – Letica vratila status favorita

Za zanimljiv turnir u ženskoj konkurenciji pobrinule su se 31 seniorka. Marina Letica vratila je status favoritkinje s osvojenim 1. mjestom i time u pojedinačnim kategorijama na državnim Mastersima osvojila 7. od mogućih 8 prvih mjesta. Da joj ne bude lako potrudila se Maja Tešija koja je Leticu u polufinalu desne strane poslala u lijevu stranu ždrijeba, ali je u finalu Letica bila mirnije ruke i time je Maja osvojila 2. mjesto. 3. mjesto pripalo je Ani Mamut, mladoj igračici iz Splita koja je ove sezone nastupila na samo dva Mastersa.

1. Marina Letica

2. Maja Tešija

3. Ana Mamut

PAROVI – Posrnulo više jakih imena

U muškim parovima sukobila su se 34 para, a u ženskim parovima njih 14. Kod muških parova 1. mjesto su osvojili Dino Marušić i Nenad Petrović. U završnici su dva puta svladali Ivana Bilelu i Ivana  Poljaka koji su svakako zasluženo osvojili 2. mjesto, pobjedivši parove Čegir – Rešetar i Buha – Lešić. Do 3. mjesta došli su Miro Buha i Vladimir Lešić.

1. Dino Marušić i Nenad Petrović

2. Ivan Bilela i Ivan Poljak

3. Miro Buha i Vladimir Lešić

Kod ženskih parova najbolje su bile Josipa Brzić i Maja Tešija. Zlatna iz cricketa i srebrna iz ženske 501 kategorije nisu prepustile ništa slučaju, osvojile su turnir bez poraza. Kristina Dekanović i Katarina Vidačković u drugom kolu su izgubile od para Letica – Ivić, ali su se iskupile u finalu lijeve strane protiv istih protivnica i u konačnici osvojile 2. mjesto. Sandra Ivić i Marina Letica zadovoljile su se ovaj put 3. mjestom.

1. Josipa Brzić i Maja Tešija

2. Kristina Dekanović i Katarina Vidačković

3. Sandra Ivić i Marina Letica

Na linku u nastavku na našoj facebook stranici pogledajte galeriju slika s turnira: