PRVACI EUROPE U PAROVIMA: Ljubenko i Surać kod juniora te Biškupić i Ljubić kod seniora zlatni u disciplini parova

Sjajna uvertira za današnje reprezentativne nastupe juniora

Jučerašnje juniorske natjecanje odvijalo se u dvije kategorije, U-15 i U-18. Naš juniorski par, koji će ujedno biti i motor reprezentacije, Filip Ljubenko i Bruno Surać do zlata su došli bez prevelikih teškoća po desnoj strani te su time pokazali sjajnu formu za današnji nastup reprezentacija koji je pred njima.

Nedvojbeno će upravo ovo dvoje igrača biti motor reprezentacije za koju se potajno i u sebi nadamo da će ove godine barem ponoviti uspjeh iz Poreča kada su na Europskom prvenstvu osvojili broncu.

35267165 2061029864220655 5015278760883126272 n

Po lijevoj strani do zlata

Drugi par koji se jučer popeo do zlata, onaj seniorski, imao je ipak malo teži put do trona Europe. Biškupić i Ljubić u finale su ušli kroz repasaž, a na putu do zlata čak su se dva puta borili protiv uvijek neugodnih Čeha. Prva prepreka bili su im renomirani igrački tandem Sedlaček/Drtil, a u finalu su ukrstili strelice protiv Moraveca i Hoffmanna.

Nakon vodstva od 2-0, koncentracija polako pada, a Česi uskoro izjednačuju na 2-2. U posljednjem legu, Ljubić kreće furiozno, izvlači najbolje od svoje igre, a uskoro mu se u tome pridružuje i Biškupić. I dok su oba češka igrača preko 300 bodova, Ljubić u četvrtom krugu privodi partiju kraju izlazom na 131 te odvodi naše igrače na korak do zlata.

U drugoj partiji 'drame' nije bilo, jer su ih naši ako se smijemo tako izraziti - pomeli rezultatom 3-0 te osvojili titulu europskih prvaka.

35225880 396823474127251 1554699460171268096 n

Cijeli meč naših seniora možete pogledati na linku ispod:

Od ostalih naših predstavnika, poslije Biškupića i Ljubića najbolji su plasman ostvarili Mišo Stanković i Boris Krčmar koji su zauzeli sedmo mjesto.

U konkurenciji dama, najdalje su u parovima stigle Marina Letica i Josipa Spahija koje su zaustavljene na četvrtom mjestu te ostale na korak do medalje.

Slabiji nastupi u neslužbenim disciplinama

Osim seniorskih i juniorskih parova, odigrana su i tri neslužbena turnira Open singles men and women 301 MO i Open triple mix. Na pojedinačnom turniru najdalje je došao naš Vladimir Lešić koji je zauzeo 5.mjesto, dok su u open triple mix turniru peto mjesto osvojili Romeo Grbavac, Tino Babić i Maja Tešija.