OSVRT NA 3. HPS MASTERS 2022/2023 - SOLIN

CRICKET MUŠKI - još jedno finale Krčmara i Cavrića

1.Boris Krčmar 2.Ivica Cavrić 3.Vedran Dukić

U muškom cricketu je snage odmjerilo čak 94 natjecatelja. Prvo mjesto osvojio je Boris Krčmar besprijekornim nizom od osam pobjeda. Boris je redom pobjeđivao Marka Vareškića, Adnana Halilovića, Mladena Carića, Maria Čegira, Ivicu Vuletića, Ivana Bilelu, zatim u finalu desne strane Ivicu Cavrića. Cavrić je izborio ponovljeni susret preko Vedrana Dukića ali i u završnici je Krčmar izašao kao pobjednik, tako da se Ivica Cavrić morao zadovoljiti 2. mjestom. Vedran Dukić je nakon sporijeg starta i poraza od Mladena Carića po lijevoj strani odigrao dobar turnir, čak 11 susreta kasnije, izborio je 3. mjesto.

JUNIORI - Karlo Barunčić najbolji među osam natjecatelja

1.Karlo Barunčić 2.Ante Ponoš 3.Toni Cvitanović

U konkurenciji juniora natjecalo se ovaj put osmero natjecatelja. Veseli činjenica da se i u ovoj kategoriji polako ali sigurno povećava broj natjecatelja. Prvo mjesto pripalo je Karlu Barunčiću, drugo je osvojio Ante Ponoš, a treće je pripalo Toniju Cvitanoviću.

Juniorska rang lista nakon ovog turnira broji 13 imena, pri čemu Karlo Barunčić drži prvo mjesto s 26 bodova ispred Dominika Krčmara koji ima 21 bod. Na trećem mjestu rang liste je Ante Ponoš s 15 bodova.

3. LIGA - Peričić, Marelić i Fićurin prvi put na postolju ove sezone

1.Siniša Peričić 2.Toni Marelić 3.Igor Fićurin

Među natjecateljima 3. kategorije natjecalo se 45 igrača. 1. mjesto pripalo je Siniši Peričiću, iako ne bez spoticanja. U dobroj formi bio je i Toni Marelić koji je u polufinalu desne strane poslao Peričića na lijevu stranu. Tamo je Peričić pobjedio Juru Gudića, Bruna Markulina i Igora Fićurina i time izborio još jednu priliku protiv Marelića. U finalu je koncentriraniji bio Peričić koji je time ostavio Mareliću 2. mjesto. Igor Fićurin odigrao je solidan turnir, gubio je samo od dvojice finalista i time došao do 3. mjesta.

Siniša Peričić se s ovim zlatom popeo na visoko 3. mjesto rang liste treće kategorije s čak 101 bodom. Ispred njega je na drugom mjestu Luka Novak sa 102.5 bodova, a na prvom je Kristian Pleša sa 105.5 bodova.

2. LIGA - Somogji bez greške do 1. mjesta

1.Zvonimir Somogji 2.Borna N. Novak 3.Tomislav Rupčić

U drugoj ligi natjecala su se 34 igrača. Najbolji je bio Somogji Zvonimir, prošetao se do 1. mjesta za što mu je trebalo šest susreta. Teži put do finala imao je Borna Ninčević Novak kojeg je u četvrtfinalu desne strane Ivan Plazibat poslao u lijevu stranu. Ipak, pet susreta kasnije Borna je došao do finala i time osvojio 2. mjesto. Tomislav Rupčić osvojio je 3. mjesto.

Na rang listi druge kategorije još uvijek je daleko ispred ostalih Domagoj Talan sa 175.5 bodova, iza njega sličan broj bodova imaju Borna Ninčević Novak (151 bod) i Stanislav Polovina (148.5 bod).

1. LIGA - uz Krčmara na postolju Ljubenko i Pokos

1.Boris Krčmar 2.Filip Ljubenko 3.Dean Pokos

Među prvoligašima obračunalo se 47 natjecatelja. Prvo mjesto osvojio je kao i cricketu Boris Krčmar bez poraza. Ovaj put su mu se na postolju pridružili Filip Ljubenko (2. mjesto) i Dean Pokos (3. mjesto). Ljubenko je u četvrtfinalu desne strane izgubio od Nenada Petrovića, ali ga do medalje nije mogao spriječiti ni Ivica Cavrić u finalu lijeve strane. Pokos je na putu do 3. mjesta imao dobar turnir, gubio je tek u završnici od Krčmara i Ljubenka.

Rang liste elitne kategorije nakon ovog turnira izgleda nešto manje neizvjesno od ostalih kategorija, na prvom mjestu je Ivica Cavrić s 358 bodova, na drugom Boris Krčmar s 310 bodova, a na trećem Mladen Carić s 288.5 bodova.

SENIORKE - Adamić Mrnjec još jednom zlatna

1.Jasminka A. Mrnjec 2.Rina Radun 3.Ivona Krusha

U konkurenciji seniorki deja vu iz cricketa: još jednom smo gledali izvrsnu igru Jasminke Adamić Mrnjec koja je do 1. mjesto došla u šest susreta i još jednom je u finalu pobjedila Rinu Radun. Jedino se ovaj put u odnosu na cricket promijenila osvajačica 3. mjesta, brončana je bila Ivona Krusha.

Jasminka Adamić Mrnjec je nakon turnira u Solinu vodeća igračica ženske rang liste sa 177 bodova, što je svakako pohvalno ako se uzme u obzir da je propustila Masters u Vrsaru. Slijedi ju Olja Pavlović sa 160 bodova, a nedaleko od nje na 3. mjestu je Marijana Puček sa 152.5 bodova.

PAROVI SENIORI - još jedno zlato za par Rešetar Čegir

1.Rešetar Čegir 2.Cavrić Babić 3.Kovačević Janjić

U konkurenciji parova snage je odmjerilo 48 muških parova. Najbolji među njima pokazali su se Neven Rešetar i Mario Čegir koji su osvojili 1. mjesto, a samo jednu stepenicu niže bili su Ivica Cavrić i Tino Babić. Oba ova para nisu znala za poraz sve do međusobnog susreta u finalu desne strane, gdje su ipak kvalitetniji bili Rešetar i Čegir. 3. mjesto pripalo je Slavenu Kovačeviću i Marku Janjiću, koji su do postolja došli potpuno drugačijim putem: već u prvom susretu su izgubili od Cavrića i Babića i zatim u lijevoj strani odigrali još 9 susreta da bi se okitili brončanom medaljom. Inače dobro organizirani turnir u režiji Solinskih domaćina zasjenio je inciden koji se desio za vrijeme odigravanja discipline parova. Boris Krčmar je neopravdano i bez ikakvog povoda u jednom trenutku počeo verbalno vrijeđati službene osobe na turniru. To je već ranije napravio i za vrijeme dodjele medalja u disciplini 501 DO, kad je naočigled svih izvrijeđao dopredsjednika HPS-a Eduarda Akrapa. Zbog teškog kršenja propisa Natjecateljskog pravilnika HPS-a, vodstvo turnira eliminiralo je Borisa Krčmara iz turnira. Bez obzira na pokušaje smirivanja situacije i od strane organizatora dotični je nastavio sa uvredama a posredno i sa ometanjem turnira koji je u jednom trenutku bio i zaustavljen. Nažalost, zbog vrlo neugodne situacije pozvani su policijski službenici na intervenciju. Nakon njihove intervencije situacija se donekle smirila i turnir je nastavljen.

PAROVI SENIORKE - Rina Radun na dva ranije osvojena srebra dodala zlato, Adamić Mrnjec na dva zlata pridodala broncu

1.Radun Mamut 2.Brzić Tešija 3.Mrnjec Krusha

Kod žena se natjecalo 17 parova. Prvo mjesto osvojile su Rina Radun i Ana Mamut, koje su u finalu svladale Josipu Brzić i Maju Tešiju. Pomalo iznenađujuće, bile su to prve medalje s ovog Mastersa za Josipu Brzić, Maju Tešiju i Anu Mamut, ali su zato Jasminka Adamić Mrnjec i Ivona Krusha pridodale medaljama iz pojedinačne konkurencije i brončanu medalju u paru.