OSVRT NA 2. HPS MASTERS U VIDOVCU

U ženskoj konkurenciji Marina Letica nam je omogućila reprizu nastupa iz Duge Rese. Još jedno prvo mjesto, još jednom bez poraza. Nizom je pobjeđivala Jasnu Bužančić, Marijanu Puček, Nataliju Šimac, Sandru Orlić i u finalu Maju Tešiju. Maja je do finala došla pobjedom nad Lucijom Kodrić, porazom od Anite Zidar, pa opet pobjedama nad Nađom Serdarević, Jasnom Bužančić, Natalijom Šimac, Katarinom Rešetar i Sandrom Orlić. Sandra je imala dobar turnir sve do susreta s Marinom Leticom i Majom Tešijom, čime je osvojila 3. mjesto.

JUNIORI – nastupilo dva juniora više nego na 1. Mastersu

Iduća na rasporedu bila je disciplina juniori, gdje je nastupilo 5 igrača, ili točnije 4 igrača i jedna igračica. Ako pogledamo prvi Masters turnir ove sezone kad ih je nastupilo samo troje, nadamo se da će se trend povećanja juniora na Masters turnirima održati i u nastavku sezone. Treće mjesto osvojio je Luka Prekrit, drugo Matej Prskalo, a osvajač kategorije juniora bio je Karlo Žuti.

Nakon natjecanja juniora započelo je natjecanje 501 po kategorijama.

3. KATEGORIJA – Domagoj Talan pokazao odličnu formu

Na turniru 3. kategorije nastupilo je 17 igrača. Domagoj Talan se prošetao turnirom s nizom od 5 pobjeda. Nisu ga mogli zaustaviti Danijel Turkalj, Kristijan Ištvanić, Mihovil Mekić, Tihomir Bešenić, pa ni u finalu Dubravko Morić. Morić je imao sporiji start, odmah na početku je izgubio od Tihomira Bešenića, ali je popravio dojam u lijevoj strani protiv Krešića, Dobrića, Ištvanića, Jelinčića, Mekića, a zatim se u finalu lijeve strane osvetio Tihomiru Bešeniću. Ipak odličan turnir za Tihomira koji je svoj povratak pikadu nakon duge pauze okitio medaljom za 3. mjesto na HPS Mastersu.

2. KATEGORIJA – ponovljeni finalisti iz Duge Rese ali s drugačijim ishodom

Na turniru 2. kategorije nastupilo je ukupno 39 igrača, odnosno bila je to najbrojnija 501 disciplina na ovom turniru. Finalisti su opet, kao i na 1. HPS Mastersu bili Mario Gobo i Marko Janjić. Podsjećamo, u Dugoj Resi se Janjić vratio kroz lijevu stranu ždrijeba da bi u finalu pobjedio, ovaj put je pokušao napraviti isto, ali se Mario Gobo dva puta pokazao prejak i time osvojio 1. mjesto u 2. kategoriji. Mariov niz do 1. mjesta bio je: Mijatović, Vuković, Omerčić, Janjić, Hrnjak, Janjić. Treće mjesto pripalo je Rafaelu Hrnjaku koji se može pohvaliti da je na ovom turniru gubio jedino od finalista.

1. KATEGORIJA – Rešetar popravio dojam iz Cricketa

U 1. kategoriji sudjelovalo je 33 igrača. Poslijepodne se pokazalo boljim od jutra za Nevena Rešetara koji je možda ostao bez postolja u Cricketu, ali je zato osvojio turnir 1. kategorije. Nizao je Močića, Krpana, Uranića, Perkušića, Ljubenka, drugi poraz u danu nanio mu je Ivica Cavrić, ali Neven je u finalu lijeve strane pobjedio osvajača Cricket kategorije Alana Ljubića i zatim u finalu ostao koncetriran kad je bilo najbitnije i pobjedio Cavrića. Dva pojedinačna finala za Ivicu Cavrića do kojih je dolazio bez poraza i oba puta mu je promaklo 1. mjesto, ali tako to nekad biva u sportu. Alan Ljubić se po drugi put u danu našao na postolju, ovaj put s medaljom za 3. mjesto.

SENIORKE – ni ovaj put Letica se nije dala pokolebati

Kod dama je nastupilo 15 igračica. Marina Letica se za razliku od Duge Rese gdje je do 1. mjesta došla kroz lijevu stranu ždrijeba, ovaj put nije dala pokolebati. Još jednom je završila turnir bez pogreške pobjedama protiv Melite Bubić, Anite Zidar, Natalije Šimac, Lucije Kodrić i Marijane Puček. Marijana je na svom putu do finala izgubila od Marijane Pervan, ali nakon toga sve do finala nije posustajala, pobjeđivala je redom Orlić, Serdarević, Šimac, Zidar i Kodrić. Time je Marijana još jednom ponovila svoje 2. mjesto iz Duge Rese. Nataliji Šimac to nije pošlo za rukom, ovaj put je 3. mjesto zauzela Lucija Kodrić. Luciji je na ovom Mastersu promakla medalja u kategoriji juniori, ali je to nadoknadila dobrom igrom u seniorskoj konkurenciji.

PAROVI – favoriti opravdali svoj status

U muškim parovima sukobilo se 34 para, a u ženskim parovima njih 5. Kod muških parova status favorita opravdali su Mario Čegir i Neven Rešetar. Europski prvaci dominirali su cijelim turnirom, nizali parove Somogji – Bešenić, Čerina – Šustić, Radoš – Čičak, Devčić – Habulan, Ljubenko – Ljubić i u finalu pobjedili Marka Janjića i Slavena Kovačevića. Janjić i Kovačević su na samom početku turnira izgubili od para Gobo – Lerga, a zatim po lijevoj strani ždrijeba izborili finale preko parova Vuković – Hrastić, Čerina – Šustić, Romić – Maras, Pečnjak – Šprljan, Županić – Dužević, Devčić – Habulan, Radoš – Čičak i Ljubenko – Ljubić. Filip Ljubenko i Alan Ljubić osvojili su 3. mjesto.

Kod ženskih parova Marina Letica se okitila trećim zlatom iz tri nastupa, ovaj put u paru s Katarinom Rešetar. Dva puta su pobjedile Maju Tešiju i Nađu Serdarević koje su se iz dva pokušaja ipak morale zadovoljiti 2. mjestom. 3. mjesto osvojile su Sandra Orlić i Lucija Kodrić, a bez medalja ostale su ovaj put Natalija Šimac i Melita Bubić, kao i Marijana Puček i Anita Zidar.

HPS čestita svim osvajačima medalja na 2. HPS Mastersu u sezoni 2021/2022, nadamo se da će idući Masters u Splitu 22. siječnja 2022. proteći u jednako ugodnoj atmosferi i dobroj organizaciji, ali s još većim brojem natjecatelja. Do tada, sretan Božić i ugodne blagdane provedene s najbližima želi Vam HPS!