OSVRT NA 1. HPS MASTERS U VRSARU - SEZONA 2022/2023

CRICKET ŽENE – Brzić izvrsna i u novoj sezoni

1.Josip Brzić 2.Marijana Puček 3.Katarina Rešetar

Kod žena je u cricketu 1. mjesto osvojila aktualna državna doprvakinja u elektroničkom pikadu Josipa Brzić. U prvom kolu je svladala Natašu Kučić, zatim je bila bolja od Natalije Šimac, Ane Mamut i Katarine Rešetar, da bi u finalu pobjedila aktualnu državnu prvakinju iz klasičnog pikada Marijanu Puček. Marijana je u polufinalu desne strane izgubila od Katarine Rešetar, ali se vratila u finale pobjedama nad Natalijom Šimac, Anom Mamut i u izborenom ponovnom susretu s Katarinom Rešetar došla do finala za konačno 2. mjesto. Medalju za 3. mjesto osvojila je Katarina Rešetar koja je u drugom kolu izbacila Olju Pavlović, osvajačicu 3. mjesta u cricketu na prošlosezonskom PH.

CRICKET MUŠKI – Krčmar najavio odličnu formu

1.Boris Krčmar 2.Tino Babić 3.Valentino Šivalec

Kod muškaraca je Boris Krčmar bez spoticanja došao do 1. mjesta i time najavio odličnu formu koja ga, pokazalo se kasnije, nije napuštala cijeli dan. Redom je pobjeđivao Valentina Šivaleca, Luku Matošovića, Dragutina Pečnjaka, Luku Novaka, Alana Ljubića i Vedrana Dukića. U finalu se dva put sreo s Tinom Babićem i oba puta bio uspješan. Babić je također imao odličan turnir, do susreta s Krčmarom je između ostalih pobjedio Nenada Petrovića, Maria Čegira, Ivicu Cavrića i Ivicu Vuletića. 3. mjesto osvojio je Valentino Šivalec, kojeg svakako ždrijeb nije pomazio, naime već u prvom kolu ga je Boris Krčmar poslao u lijevu stranu ždrijeba, tako da je ukupno do medalje za 3. mjesto morao odigrati čak 12 susreta.

1.Dominik Krčmar 2.Aleks Hrvatin

JUNIORI

Kod juniora je ovaj put sudjelovalo samo dva natjecatelja. Dominik Krčmar osvojio je 1. mjesto, a 2. mjesto pripalo je Aleksu Hrvatinu.

Nadamo se svakako većem odazivu mladih igrača na idućim turnirima jer jedino tako naš sport može rasti i napredovati.

3. KATEGORIJA – Bogdanović najsmireniji kad je najbitnije

1.Đenaro Boganović 2.Ante Ćurak 3.Daniel Krsnik

U trećoj kategoriji je u konkurenciji 22 natjecatelja najuspješniji bio Đenaro Boganović. Jedini poraz nanio mu je Ante Ćurak u 4. kolu, ali se Đenaro brzo oporavio i u lijevoj strani preko Marka Kezerića, Luke Novaka i Daniela Krsnika izborio još jedan susret protiv Ante Ćuraka za konačno 1. mjesto. Ćurak je sve do finala imao niz bez greške, ali se Bogdanović u ključnim trenucima pokazao smireniji pa se Ćurak morao zadovoljiti 2. mjestom. Treće mjesto pripalo je Danielu Krsniku, što je svakako napredak u odnosu na prošlu natjecateljsku sezonu u kojoj je najviše dosegao 9. mjesto.

2. KATEGORIJA – Talan i u novoj sezoni odličan

1.Domagoj Talan 2.Enes Karabašić 3.Ivan Plazibat

Mladi Zagrepčanin Domagoj Talan, koji je prošlu sezonu završio kao najuspješniji trećekategornik nastavlja u istom tonu i u 2. kategoriji. Talan je osvojio 1. mjesto u konkurenciiji 43 igrača bez izgubljenog susreta. U završnici se dva puta obračunao s Enesom Karabašićem i oba puta slavio. Karabašić je tim 2. mjestom najavio da ove sezone planira nastaviti biti jedno od važnijih imena 2. kategorije, nakon što je prošlu sezonu u istoj kategoriji završio na 4. mjestu ukupnog poretka. Treći je bio Ivan Plazibat kojeg je u trećem kolu Pejo Radovac poslao u lijevu stranu ždrijeba, ali je tamo nizom od šest pobjeda došao do medalje, pri čemu se obračunao i sa samim Radovcem, prije nego ga je konačno pobjedio Karabašić.

1. KATEGORIJA – Krčmar i Šivalec po drugi put na postolju

1.Boris Krčmar 2.Valentino Šivalec 3.Ivica Cavrić

U prvoj kategoriji je kao i u drugoj nastupilo 43 natjecatelja. Dva osvajača medalja iz cricketa susrela su se u finalu, Boris Krčmar osvojio je 1. mjesto a 2. je pripalo Valentinu Šivalecu. Krčmar je odmah u prvom kolu svladao Alana Ljubića, a zatim u istom tonu nastavio protiv Maria Perkušića, Ljubomira Korena, Vedrana Duževića, Vladimira Godinovića, u finalu desne strane Ivice Cavrića i u konačnici Valentina Šivaleca. Šivalec se također na svom putu do medalje obračunao s mnogim zvučnim imenima, padali su redom Vedran Dukić, Neven Rešetar, Tomislav Rosandić i Dragutin Pečnjak. Kao tvrđi orah pokazao se Ivica Cavrić koji ga je poslao u lijevu stranu, ali je u finalu lijeve ipak Šivalec izašao kao pobjednik pa se tako Ivica Cavrić na ovom turniru nakon poraza od Krčmara i Šivaleca zadovoljio “samo” 3. mjestom.

SENIORKE – Pavlović podigla formu

1.Olja Pavlović 2.Josipa Brzić 3.Marijana Puček

Kod dama 15 natjecateljica kao i u cricketu, ali ovaj put nesto drugačiji poredak. 1. mjesto osvojila je Olja Pavlović kojoj je u cricketu promaklo postolje. Olja je turnir počela pobjedom nad Natašom Kučić, zatim i nad prošlosezonskom ponajboljom juniorkom Lucijom Kodrić, sljedeća u nizu pala je Marija Bala, nakon koje je uslijedio poraz od Josipe Brzić. Ipak, Olja je ostala koncentrirana i u finalu lijeve strane pobjedila Marijanu Puček, a zatim u finalu i Josipu Brzić. Time je u konačnici 2. mjesto pripalo Josipi Brzić, a 3. Marijani Puček.

PAROVI SENIORI – po treći put u danu Krčmar i Šivalec na postolju

Kod muških parova natjecao se 41 par. Boris Krčmar i Valentino Šivalec su odličnu igru iz pojedinačne konkurencije okrunili zlatom u paru bez izgubljenog susreta. Pokušali su ih zaustaviti Pečnjak i Bilela, Babić i Cavrić, Ljubenko i Ljubić, Carić i Poljak, Pokos i Strmečki i u finalu Dukić i Ivezić, ali bio je to dan Krčmara i Šivaleca. Zanimljive susrete igrali su varaždinski par Pokos – Strmečki protiv splitskog para Dukić – Ivezić. U polufinalu desne strane bolji su bili Pokos i Strmečki, da bi Splićani u lijevoj strani digli formu i nakon pobjede nad Zagrepčanima Rešetarom i Čegirom pobjedili i Varaždince. Tako je 3. mjesto pripalo Deanu Pokosu i Dariu Strmečkom, a 2. mjesto Vedranu Dukiću i Danijelu Iveziću.

PAROVI SENIORKE – treće postolje i za Brzić i za Puček

Kod ženskih parova natjecalo se 7 parova. Najuspješnije su bile Splićanke Josipa Brzić i Ana Mamut, koje su u finalu svladale Anitu Zidar i Marijanu Puček iz Zagreba. 3. mjesto pripalo je još jednom zagrebačkom paru Katarini Rešetar i Jasni Bužančić. S odigranim parovima u konkurenciji dama kao najuspješnija seniorka u Vrsaru pokazala se Josipa Brzić s dva zlata i srebrom, a zatim Marijana Puček s dva srebra i broncom.

Time je zaključen 1. HPS Masters u Vrsaru na kojem je sudjelovalo 122 igrača iz cijele Hrvatske. Zadovoljni smo odazivom i nadamo se da će idući Masters 5.11.2022. u Slavonskom Brodu proteći u istom tonu.