EUROPSKO PRVENSTVO BENIDORM, ŠPANJOLSKA 6. – 12. LIPNJA 2020.

Podsjetimo se ponajboljih rezultata sa prethodnog EP-a koje se prošle godine održalo u talijanskom Caorleu:

Na samom početku prvoga dana 8. 6. 2019., (Warm Up) pojedinačno seniori, u finalu su snage odmjerili Mario Čegir i Boris Krčmar, pobjedio je Čegir i tako osvojio prvo mjesto, Krčmar drugo, a Slaven Kovačević peto. Na Warm Up-u za dame, Marina Letica osvojila je peto mjesto, dok je Kristina Ivanković osvojila sedmo mjesto.

Na službenim turnirima (Champions League Teams), natjecala se hrvatska ekipa Team Croatia koja je u skupini osvojila drugo mjesto, no u prvom sljedećem nastupu (za polufinale) naši su izgubili od „Nijemaca“ predvođenih Hrvatima Antunovićem i Lukićem te smo tako ostali na podjeli petog mjesta.

Open Singles Men 501 DO  (neslužbeni turnir), prvo mjesto osvojio je Ivica Cavrić, Dean Biškupić četvrto, Nenad Petrović peto, Ivan Poljak sedmo, Steven John Miles i Mišo Stanković podijelili su deveto mjesto.

Open Singles Women 501 DO (neslužbeni turnir), Josipa Spahija osvojila je drugo mjesto, Natalija Šimac četvrto mjesto, Rina Radun peto, Maja Tešija sedmo...

Drugoga dana, 9. 6. 2019., u neslužbenoj disciplini 301 MO Open singles Men, Danijel Ivezić osvojio je drugo mjesto, Jasmin Beganović i Ivan Buterin peto. 301. Open Singles Women, Natalija Šimac i Rina Radun u finalu su riješile prvo i drugo mjesto, Šimac prva, Radun druga.

Vrhunski rezultati u službenoj disciplini Eurocup Team.

U A kategoriji ekipa Posejdon 2 osvojila je prvo mjesto, ekipa Team 666 završila na podjeli od petog do osmog mjesta, dok je ekipa Janje Alfa Team završila na podjeli od devetog do šesnaestog mjesta.

U B kategoriji ekipa Sprint također je osvojila prvo mjesto, dok je ekipa AS završila na podjeli devetog do šesnaestog mjesta.

U C kategoriji, ekipa Sesvete zauzela je četvrto mjesto.

U kategoriji seniorki, ekipa Dioklecijan osvojila je treće mjesto, dok je ekipa Janje Next Team završila na podjeli od petog do osmog mjesta.

Treći dan, 10. 6. 2019., u službenim disciplinama Cricket, kod seniora prvo mjesto osvojio je Ivica Cavrić, Boris Krčmar završio je treći, Dragutin Pečnjak deveti. Kod seniorki u cricketu, Marina Letica i Rina Radun podijelile su sedmo mjesto.

U neslužbenim disciplinama rezultati su sljedeći: Open Singles Men 501 M.O., Pero Ljubić osvojio je prvo mjesto. Open singles Women 501 M.0., Maja Tešija zauzela je sedmo mjesto. Open Doubles DYP, Slavko Brzić (CRO)&Tylik Maksim (RUS) zauzeli su četvrto mjesto, dok je par Danijel Ivezić (CRO)&Lukas Pomahac (CZE) zauzeo deveto mjesto.

U službenim disciplinama EC Doubles Men i Doubles Women, 11. 6. 2019., kod seniora parove su osvojili Ivica Cavrić&Dragutin Pečnjak, peto mjesto Boris Krčmar&Mišo Stanković, sedmo mjesto Nenad Petrović&Dino Marušić, a deveto Hrvoje Šitum&Ivan Ribičić.

Kod dama u službenoj disciplini parova peto mjesto su svojile Marina Letica&Ana Mamut.

U disciplini Open Doubles Juniors U-18 501 M.O. Ante Edo Babić&Marić Marko osvojili su deveto mjesto.

U neslužbenoj disciplini Open Triple Mixed 701 M.O. Josipa krželj&Slavko Brzić&Danijel Ivezić osvojili su drugo mjesto, dok je Jasmin Beganović u mix ekipi osvojio deveto mjesto.

U još jednoj neslužbenoj disciplini Open Singles Women 501. M.O. Rina Radun osvojila je prvo mjesto, Maja Tešija peto, Melita Bubić sedmo. Open Singles Men 501. M.O. Dean Biškupić i Željko Grubišić podijelili su deveto mjesto.

Kup Nacija kao službena disciplina, 12. 6. 2019., seniorke (Croatia) prvo mjesto, seniori (Croatia) drugo mjesto, juniori (Croatia) peto mjesto.

Neslužbena disciplin,a Open singles Men 501 M.O., Boris Krčmar osvojio je prvo mjesto, Mišo Stanković drugo, Mario Kos sedmo. Na drugom turniru, Open Singles Men 501. M.O., Romeo Grbavac zauzeo je sedmo mjesto.

Neslužbene discipline, 13. 6. 2019., Open Singles Men 501. M.O., Boris krčmar prvi, Romeo Grbavac peti. Open Singles Women 501. M.O., Melita Bubić deveta.

Open Siges Juniors U-18 Boys 501 M.O., Ante Edo Babaić sedmi, Filip Ljubenko deveti.

Službena disciplina EC Doubles Mixed 501 D.O., parovi Romeo Grbavac&Afrodita Banjan i Rina Radun&Ivan Poljak podijelili su deveto mjesto.

U neslužbenoj disciplini Open Singles Men 301. M.O., Danijel Ivezić osvojio je drugo mjesto.

Zadnji dan 14. 6. 2019. u službenoj disciplini EC Singles Women 501 D.O., sedmo mjesto osvojila je Marina Letica. U također službenoj disciplini EC Singles juniors U-18 Boys 501 M.O., Ante Edo Babić i Filip Ljubenko podijelili su deveto mjesto.

U neslužbenoj disciplini Open Singles Men 301 M.O., sedmo mjesto osvojio je Slavko Brzić.

Iz svih navedenih rezultata vidljivo je da uistinu imamo razloga ponositi se uspjesima naših natjecatelja, koji su za svaki respekt, ali i nadati se još boljim rezultatima, jer poznat je taj sportski duh hrvatskih sportaša koji uvijek teže nadmašiti i sebe i protivnike. Očekujemo još jedno uspješno i lijepo Europsko prvenstvo u Benidormu.

Plan natjecanja - EP 2020 u Benidormu ---(pdf)