EUROKUP 2019. SJAJAN USPJEH HRVATSKIH EKIPA NA KLUPSKOM PRVENSTVU EUROPE

“Ovo je nešto nevjerojatno, čekali smo ovaj trofej godinama. Do sada smo bili dva puta srebreni i dva puta brončani na Eurokupu, a danas nosimo kući i dugo očekivano zlato. Nakon osvojenog prvenstva PS Splitsko-dalmatinske županije, osvojenog Državnog prvenstva RH te osvojene završnice Kupa RH ovo Europsko zlato je kruna karijere. Mi jesmo skromni, ali ove godine bi vjerojatno bili i prvaci “Svemira” samo to natjecanje još nitko nije organizirao”, u šali nam je rekao predsjednik kluba Ivan Ljubas. Potom je nastavio u malo ozbiljnijem tonu i otvorio dušu pa rekao kako je Posejdon 2 zapravo već dugi niz godina u samom vrhu hrvatskog i europskog pikada, ali im je uvijek u završnici nedostajalo “ono nešto” kako bi to bilo vidljivo i na papiru. Ove godine složili smo ekipu koja je u svim segmentima funkcionirala kao stroj. Bez obzira što smo imali početkom sezone zdravstvenih poteškoća sa našim ponajboljim igračem Mirom Buhom i bili korak do odustajanja od natjecanja, ipak smo uz potpunu potporu Buhe i Božju pomoć smogli snage i krenuli u sezonu koja je za naš klub od osnutka kluba najtrofejnija i najemotivnija. Hvala svima koji su pomogli u ovom uspjehu materijalno i moralno,  a posebno se zahvaljujemo gradu Kaštela, Hattrick kladionici, Restoranu-Pizzerija, “Baletna Škola” i našim suigračima iz kluba koji igraju u c ligi u ekipi Posejdon 3.

Za prvake Europe, Posejdon 2, nastupili su:Miro Buha (kapetan), Ivica Cavrić, Vladimir Lešić, Hrvoje Mlakar, Pero Ljubić, Ivan Poljak, Ivan Ribičić, Zdenko Smodlaka (voditelj), Branko Matković, te predsjednik kluba Ivan Ljubas.

Najtežu utakmicu odigrali su  u osmini finala protiv još jedne naše ekipe, Janje Alfa Team, gdje su se isčupali iz rezultatskog minusa od 1:3 te velikim preokretom pobjedili 5:3

Od naših ekipa još je Team 666 iz Crikvenice osvojio jako dobro peto mjesto, zagrebački Janje Alfa Team i Varaždinski Đekson’s Five deveto mjesto. Splitski  AS2, Solinski Apollo i Zagrebački Darts Point Team Ban  osvojili su sedamnaesto mjesto.

SPRINT POKORIO DRUGU KATEGORIJU

Nema dugo kako smo pisali o uspjesima dalmatinskog pikada u kojima se solinski pikado etablira kao buduća oaza pikada. Uz nekoliko uspiješnih klubova sa solinskog područja posebnu pozornost na sebe već duže vrijeme privlače mornarske majice u kojima nastupaju dečki iz Sprinta. Njihov ovogodišnji uspjeh započeo je osvajanjem županijske lige, nastavio se osvajanjem krune državnog prvaka a završio na osvajanju Eurokupa za drugu kategoriju.

- Pikado klub "SPRINT" koji se natječe u ligi "B" ove sezone uspio je osvojiti svoju županijsku ligu, i onda obranio naslov od lani na prvenstvu Hrvatske sada je kao šlag na kraju sezone došla i europska kruna!
“Velike zasluge idu igračima i vodstvu kluba koji su kao klapa i prijatelji uspili to i ostvariti. S obzirom da je to ekipa koja igra tek od 2015. Skupa, uspjeh je veličanstven! -
"Iduću sezonu u A ligi isto tako želimo ostvariti zapažene rezultate"
, najnoviji uspjeh Sprinta prokomentirao je kapetan Jure Muslin.

Pažljivim kroničarima pikada sigurno nije promakao podatak  da su oni outfitom zapravo kopirali susjede iz Posejdona 2. Spomenimo i njihovu postavu: Muslim, Domazet, Jelavić-Šako, Mrše, Glavinić, Odžak, Grubišić.

Sprint, klupski prvaci Europe, B liga, Caorle 2019.

SESVEĆANI KORAK DO MEDALJE

Svoje frustracije zadobivene od Hrvata u A i B kategoriji Njemci su donekle izliječili dvostrukim slavljem u C Kategoriji gdje su prijavili čak 5 ekipa. Naši prvaci u C kategoriji ekipa Sesvete nesretno je izgubila utakmicu za 3.mjesto od mađarskih predstavnika. Ipak ni 4..mjesto u Europi nije ni malo loše te im to treba biti podstrek za još ozbiljniji trening, potencijal definitivno imaju.

DIOKLECIJANU TREĆE MJESTO KOD DAMA

Sa svega dvije ekipe dama iz Hrvatske koje su se prijavile na turnir šanse za trofej su bile minimalne. Međutim, u zadnje dvije godine naše su se dame penjale na postolje u Eurokupu pa smo se potajno nadali da ćemo i ove godine osvojiti neki ženski trofej. Naše ovogodišnje predstavnice, Janje Next Team i Dioklecijan, samouvjereno su krenule u tu bitku. Janje Next Team predvođene Marinom Leticom nažalost su zustavljene nešto prije borbe za postolje pa su se na kraju morale zadovoljiti diobom petog i osmog mjesta. Na kraju, naše su želje ostvarile dame iz ekipe Dioklecijan, koje su na krilima reprezentativki Maje Tešije i Josipe Krželj došle do sjajnog rezultata za hrvatski ženski pikado osvojivši drugu godinu za redom brončanu medalju. Nažalost za više nisu imale šansi jer su nesretno izgubile u polufinalnom meču te nažalost ispustile priliku da se bore za zlato, no sve su to nadoknadile u borbi za treće mjesto. Uz već spomenute dvije reprezentativke osvajanju ove bronce svakako su kumovale i ostale tri natjecateljice: Melita Bubić, Nađa Marušić i Afrodita Banjan koje su fenomenalno nadopunjavale igru Maje i Josipe.

Dioklecijan seniorke, treće mjesto na europskom klupskom prvenstvu, Caorle 2019.

Nastupale su Maja Tešija, Afrodita Banjan, Josipa Krželj, Nađa Marušić i Melita Bubić

FURIOZAN POČETAK

Da bi ovo moglo biti “hrvatsko” Europsko prvenstvo vidjelo se po početnim open turnirima. Warm up kod muških donio je sve tri kante Hrvatima: 1. Mario Čegir, 2. Boris Krčmar i 3. Pero Ljubić.

Ivica Cavrić osvojio je 501 MO kod muških, dok je Josipa Spahija kod dama izgubila u finalu i zauzela drugu poziciju. Drugog dana neslužbenih disciplina Danijel  Ivezić u 301 MO osvojio je drugo mjesto, dok su u istoj disciplini dame Natalija Šimac i Rina Radun igrale u finalu koje je ipak pripalo Nataliji Šimac.