EP 2019. CAORLE. U subotu je započelo Europsko prvenstvo u elektroničkom pikadu, već prvog dana osvojene medalje

Nakon razigravanja po skupinama koje se održavalo po EDU ranking turnirima, naši su se predstavnici na završnicu plasirali kao drugoplasirani u skupini. Odmah u prvoj utakmici, naišli smo na dobro raspoložene protivnike iz Njemačke (ekipa DSAB 1), koji su na krilima Hrvata (Antunović i Lukić) nanijeli našoj ekipi poraz, te ih izbacili iz daljnjeg tijeka natjecanja. Njemačka ekipa je u prvom krugu povela rezultatom 2:0 i tako u startu ostvarila laganu prednost koju je držala do zadnjeg kruga u kojem su hrvatski parovi: Pečnjak-Bubić / Cavrić-Gazibara u cricketu upisali dvije pobjede i tako meč vratili u egal. U odlučujućem zadnjem krugu unatoč kolosalnoj igri naših igrača, Nijemci ipak uspijevaju prvi doći do izlaza. Tom pobjedom Njemci osiguravaju polufinale lige prvaka a nama ostaje u konačnici solidno peto mjesto.

Team Croatia igrala je u postavi Dragutin Pečnjak, Ivica Cavrić, Matija Gazibara, Zvonko Antunović, Iva Ćustović i Melita Bubić.

Do pobjede na ovogodišnjem turniru došla je ekipa DSAB 1 iz Njemačke, upravo ona koja je izbacila naše predstavnike u četvrtini finala. U finalu su bili bolji od prošlogodišnjih prvaka Team Vispi iz Italije.

ČEGIR I KRČMAR U FINALU WARM UP-a

Mario Čegir osvajač Warm Up turnira Caorle 2019.Mario Čegir je osvojio Warm Up turnir na kojemu je sudjelovao 171 igrač.

Na samom početku naši su igrači najavili da su u Italiju doputovali u odličnoj formi nakon što su se u finalu Warm Up turnira 501 MO, prvog turnira koji je uopće odigran u Caorleu, a na kojemu je nastupio 171 igrač, sudarili Mario Čegir i Boris Krčmar. U sudaru dvojice naših igrača slavio je Čegir koji je i u polufinalnom meču desne strane Krčmara bacio u repasaž. U finalu desne strane Čegir je pobjedio Peru Ljubića, još jednog Hrvata koji je na kraju završio na trećem mjestu. Tako su se na postolje ovaj put popeli samo Hrvati, u koje su sa podija gledali mnogi vrsni pikadisti Europe.

Na drugom turniru za muškarce Open Singles 501 MO, također zlato odnosi Hrvatski reprezentativac Ivica Cavrić koji je u finalu vrlo dobrom igrom pobijedio do sada nepoznatog češkog igrača Jaroslava Chomouta. Ostatak hrvatskih igrača nagurao se u sam vrh poretka tako da su od 25 Hrvatski igrači zauzeli deset pozicija. Dean Biškupić zauzeo je 4. mjesto, Nenad Petrović 5. mjesto, Ivan Poljak 7. mjesto, Steven Miles 9. mjesto,  Vladimir Lešić 13. mjesto, Brzić, Koren i Ribičić podjelili su 17. mjesto a Ivezić Danijel zauzeo je 25. mjesto.

Na prvom turniru za dame Warm Up 501 MO, nastupilo je 46 igračica, a naše su reprezentativke  Marina Letica i Kristina Ivanković osvojile peto i sedmo mjesto. Nešto skromniji rezultat ostvarile su Nadja Serdarević 17. mjesto i reprezentativka Šimac Natalija 33. mjesto. Na ovom turniru pobjedu je odnijela čehinja Lada Knapova.

Na drugom turniru u konkurenciji dama Open Singles 501 MO, ponovo je došlo do dominacije hrvatskih igračica. Odličnom igrom Josipa Spahija osvojila je 2. Mjesto dok se Natalija Šimac morala zadovoljiti sa četvrtom pozicijom. Odmah do njih plasirale su se Rina Radun i Maja Tešija na petoj odnosno na sedmoj poziciji. Vrijedi još spomenuti i nastupe Melite Bubić i Marijane Puček koje su podijelile 17. Mjesto. Ovaj turnir osvojila je Slovakinja Katarina Nagyova.