EDU Europsko prvenstvo - ponedjeljak 12.06.2023. - Ivica Cavrić viceprvak Europe

Ivica Cavrić – Romeo Grbavac 3:0

Martin Hofmann – Karel Poklop 1:3 3:2

Marconi Alessio - Neven Rešetar 3:1

Ricardo Perez Ibarra – Christian Soethe 3:1

Parovi polufinala su bili naš Cavrić i češki reprezentativac Hofmann, dok su u drugom polufinalu igrali Španjolac Perez i Talijan Alessio, a igralo se tko prije dva seta do tri lega.

Cavrić je odlično krenuo u susret i prvi set dobio 3:1, u drugom setu je Čeh pružio veći otpor te poveo 2:1, ali naš Cavrić radi preokret u drugom setu na 3:2 i s ukupnim rezultatom 2:0 u setovima prolazi u veliko finale.

U drugom polufinalu mogli smo gledati još jedan odličan i kvalitetan suret u kojem je domaći predstavnik sa 2:0 (3:2;3:1) prošao u veliko finale s našim Cavrićem.

U borbi za treće mjesto Marconi Alessio je bio bolji od Hofmanna sa 2:0 u setovima.

U velikom finalu Cavrić bolje otvara susret i prvi set rješava u svoju korist s 3:1. U drugom setu Perez odličnom igrom dolazi do 3:1 u svoju korist, te ovo veliko finale odvodi u posljednji odlučujući set.

Perez opet bolje otvara te vodi 2:1, nažalost Cavrić ne koristi mnogobrojne prilike za 2:2, te da meč odvede u posljednji leg i Ricardo Perez Ibarra ukupnim rezultatom 2:1 (1:3;3:1;3:1) osvaja naslov prvaka Europe u disciplini 501 D.O.

Bravo za našeg Cavrića na ostvarenom vrhunskom rezultatu, ali i za sve ostale naše predstavnike koji su ostvarili odlične rezultate.

Kod naših dama nažalost nije bilo zapaženih rezultata, najbolje plasmane su ostvarile Rina Radun i Anita Zidar na 25. mjestu.

Naši juniori su nakon prošlogodišnjih uspjeha u obje kategorije U-16 i U-19, ove godine također ostvarili dobre rezultate.

Zvonimir Pervan je nakon prošlogodišnjeg srebra, ove godine osvojio broncu u svojoj U-19 kategoriji.

Branitelj naslova Halil Chan Yildiz iz Turske je bio zlatni, dok je Čeh Cibula Vojtech bio srebreni.

Toni Cvitanović je završio na 7. mjestu dok je Dino Živković završio na 13. mjestu u U-19 kategoriji.

Naš predstavnik u U-16 juniorskoj kategoriji Karlo Barunčić osvojio je 9. mjesto.