Baner

06. 09. 2023.

 

Unatoč tome što Hrvatski pikado savez nije član EDF organizacije, hrvatski predstavnici već dugi niz godina sudjeluju na tom natjecanju. Ove godine su postigli opet odlične rezultate.

Prošli tjedan je završeno „EDF Europsko prvenstvo“ u pikadu koje se održavalo od 25.08. do 01.09.2023. u slovenskom Podčerteku, Terme Olimia. Kao i većinom do sada, na svakom većem natjecanju u elektronskom pikadu, hrvatski igrači su opet bili među najuspješnijima.

U pojedinačnim službenim disciplinama najuspješniji od hrvatskih su bili Boris Krčmar i Natalija Šimac.

Boris Krčmar je osvojio pojedinačni naslov prvaka Europe u elektronskom pikadu u disciplini 501 DO, dok je u klasičnom pikadu osvojio srebro.

Natalija Šimac je osvojila naslov prvaka Europe u disciplini Cricket kod dama.

U muškim parovima naš par Dragutin Pečnjak i Dean Biškupić bili su najuspješniji i zasluženo osvojili zlato i naslov prvaka Europe u parovima.

U disciplini Triple Mix gdje igraju u kombinaciji dva muškarca i jedna dama naša kombinacija Marina Letica, Mario Čegir i Neven Rešetar osvojila je srebro. Malo je falilo da i ovo bude zlato, ali i srebro je veliki uspjeh u izuzetno jakoj konkurenciji.

U ekipnim natjecanjima smo također bili najuspješnija nacija na EDF europskom prvenstvu. Ekipa koja je predstavljala Hrvatsku na reprezentativnoj razini u muškoj konkurenciji na Europskom prvenstvu osvojila je zlato.

Za njih su igrali: Pero Ljubić, Dragutin Pečnjak, Dean Biškupić, Ivica Cavrić, Neven Rešetar, Luka Kontak i Željko Grubišić.

Dame su osvojile 5. mjesto, a igrale su u sastavu: Josipa Brzić, Natalija Šimac, Ivona Krusha, Anita Zidar, Jasminka Adamić Mrnjec, Marijana Puček i Tanja Perić.

Na ekipnom klupskom EDF prvenstvu hrvatski predstavnici također su osvojili veliki broj odličja.

U najelitnijem natjecanju level PRO naša ekipa Gladiator se okitila zlatom i naslovom prvaka Europe. Za njih su nastupili: Alan Ljubić, Mario Čegir, Mišo Stanković, Dean Pokos, Benjamin Pratnemer i Vladimir Godinović.

U A kategoriji smo također osvojili zlato, a za to je zaslužna ekipa Dioklecijan koji su nastupili u sastavu Slavko Brzić, Romeo Grbavac, Vedran Dukić, Ivan Plazibat, Stipe Pelivan, Niko Tuta, Domagoj Bratinčević i Mladen Josić. Dioklecijan je u finalu bio bolji od još jedne naše ekipe Gladiator Spalato koja je osvojila srebro. Za njih su nastupili: Dubravko Sever, Igor Perak, Luka Novak, Tin Šestak, Elvir Hajdaraj, Tihomir Bešanić, Vedran Družević, Dino Šehić, Mario Gobo i Damir Zrinšćak.

U ekipnom prvenstvu dama ekipa Gladiatorica je osvojila drugo mjesto. Igrale su Vlatka Lešić, Mojca Mužić, Mirela Vorhalik, Vanja Barjaktarović, Irena Tretjak i Mojca Škafar.

U ekipnom Lucky Loser turniru treće mjesto je osvojila ekipa Baccara Blaževdol u sastavu: Maluz Dani, Maluz Barbara, Maluz Tadej, Komar Vedran, Glogović Željko, Dananić Darko, Dananić Dubravko, Šiprag Danijel, Platušić Danijel, Milas Marko i Vrban Miro.

Naši predstavnici su bili uspješni i na ostalim Open turnirima koji su se svaki dan paralelno odigravali sa službenim disciplinama.

A najuspješniji su bili: Melita Bubić dva druga mjesta u Open Women turnirima. Mario Čegir drugo mjesto u Open Men turniru. Nađa Serdarević i Ivica Cavrić u Open Double Mix turniru drugo mjesto. Romeo Grbavac treće mjesto u Open Men turniru. Slaven Kovačević treće mjesto u Lucky Loser turniru.

Još jedno jako uspješno natjecanje za hrvatske predstavnike, čestitke svim osvajačima odličja.

 

Copyright © 2024 Hrvatski Pikado Savez. All Right Reserve.
Partner of Joomla Perfect Templates
 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.